Nieuws

Flexis is de naam van de nieuwe joint venture waarin Renault Group en Volvo Group samen elektrische bestelauto’s willen gaan maken. De aankondiging daarvan was in oktober vorig jaar, nu is de JV goedgekeurd.

De joint venture is gericht op de ontwikkeling van een revolutionaire generatie van volledig elektrische bedrijfswagens, gebaseerd op een Software Defined Vehicle (SDV)-platform met de bijbehorende diensten.

Het nieuwe, in Frankrijk gevestigde bedrijf speelt in op de toenemende vraag naar emissiearme en efficiënte logistiek voor stedelijke gebieden. Renault Group en Volvo Group zullen beide in de komende drie jaar 300 miljoen euro investeren in de joint venture.

Na de niet-bindende overeenkomst van 6 oktober 2023 heeft logistiek dienstverlener CMA CGM Group bevestigd een strategische investering in Flexis SAS te willen doen van 120 miljoen euro. Dat gebeurt via PULSE, een investeringsfonds van 1,5 miljard euro om het CO2-neutraal maken van de logistieke keten te bevorderen.

De nieuwe familie van volledig elektrische bedrijfswagens op het SDV-platform wordt geïntroduceerd door Flexis. De productie van het eerste model start medio 2026.

Foto ter illustratie

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.